Kontakt | Mapa serwisu | English
Strona wymaga włączonej obsługi JavaScript oraz zainstalowanego plug-inu FlashPlayer w wersji 7+
Integracja

DGB WMS Integrator

Na potrzeby Plast-Box s.a. spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych zintegrowaliśmy system Warehouse Management System (WMS - System Zarządzania Magazynem) Krakowskiej firmy SKK sp. z o.o. z system zarządzania firmą klasy ERP Microsoft Business Solutions Dynamics.

Nasza firma współuczestniczyła we wdrożeniu systemu logistycznego w Plast-Boxie. Wspólnie z SKK opracowaliśmy procesy biznesowe, przygotowaliśmy schematy stworzyliśmy model wymiany danych miedzy systemami. Mając na uwadze integracje obu systemów na poziomie tranzakcji ustawiono WMSa tak aby miały proste odwzorowanie w Dynamicsie. Elektorniczne wersje dokumentów za pomocą warstwy pośredniej wędrowały miedzy systemami co w łatwy sposób pozwoliło na pełną kontrolę stanów magazynowych w obydwu systemach.

W związku że system WMS zajmował się jedynie obsługą gospodarki magazynowej, a Dynamics stanowił podstawę rozliczeń finansowych, wszystkie dokumenty magazynowe musiały zostać wpisanych i zaksięgowanych w systemie ERP. Nakład pracy z tym związany był niewyobrażalny. Integracja, której dokonaliśmy usprawniła zarządzanie informacją. Dokumenty z WMS transferowane były do Dynamicsa wraz ze specyfikacją oraz konkretną dekretacją. Dynamics zaopatrywał WMS w dokumenty wydania WZ oraz przyjęcia wewnętrznego na bazie PW.

Dziś dzieki integracji system WMS stanowi uzupełnienie Dynamicsa w sferze logistycznej. Pozwolił zapanować nad kontrolą wyceny FIFO towarów i środków produkcji, ale również organizacją magazyniu oraz ładem korporacyjnym w sferze logistyki.

Przykładowe okno modułu transferu dokumentów WMS - Great Plains Dynamics

Okno transferu dokumentów WMS/Dynamics Okno transferu dokumentów WMS/Dynamics
SELF Internet i Multimedia